Державна служба статистики України
Головне управління статистики у Львівській області

Головна
 Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
   Корисні ресурси   Про сайт   Мапа сайту   Контакти  

Калькулятор інфляції

Територія


   Оберіть місяць

Місяць  

 

Рік


 

 


   Додаткова інформація


Індекс споживчих цін (індекс інфляції) є одним з найважливіших показників і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, перегляду грошових доходів населення, вирішення правових спорів тощо.

Індекс споживчих цін характеризує зміну вартості фіксованого набору споживчих товарів, що найчастіше споживаються населенням, у поточному періоді порівняно з базисним. З початку 2017 року споживчий набір включає 328 товарів (послуг)-представників.

Для розрахунку індексу споживчих цін використовуються вагові коефіцієнти - частка витрат домогосподарств на кінцеве споживання у фактичних цінах за рік.

Важливим є розуміння того, що вагові коефіцієнти відображають відносну значимість товарів (послуг)-представників, яка вимірюється їх часткою в споживанні домогосподарств, і віддзеркалюють ступінь впливу зміни цін (тарифів) кожного товару (послуги)-представника на величину загального ІСЦ.

Ви маєте можливість розрахувати індекс споживчих цін (індекс інфляції) в Україні та регіонах за обраний Вами період за допомогою калькулятора інфляції.

Обрахунок індексу інфляції за допомогою калькулятора передбачає наступне:

  • базисний період прийнятий за 100%;
  • вибраний місяць (період) має бути більш раннім від базисного;

Використовуючи індекс споживчих цін (індекс інфляції) можна перерахувати грошові доходи (провести індексацію грошей) за будь-який період. Детальніше >>

Примітка: одержаний індекс інфляції може дещо відрізнятись від раніше опублікованого за рахунок здійснення калькулювання і округлення результату.