Калькулятор інфляції

Режими калькулювання


1. Обраний Вами місяць відносно:

- попереднього місяця >>

- відповідного місяця попереднього року >>

- грудня попереднього року >>

- базисного року >>

- заданого місяця базисного року
    (з можливістю індексації грошей) >>


2. Обраний Вами період відносно:

- відповідного періоду попереднього року >>

- базисного періоду >>

- попереднього року >>

- базисного року >>


Територія    


   Оберіть період

Період  

 

Рік


   Задайте базисний період

Період  

Рік


202,9%

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні 2017 року відносно січня 2014 рокуДодаткова інформація

    Індекс споживчих цін (індекс інфляції) є одним з найважливіших показників і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, перегляду грошових доходів населення, вирішення правових спорів тощо.

Індекс споживчих цін характеризує зміну вартості фіксованого набору споживчих товарів, що найчастіше споживаються населенням, у поточному періоді порівняно з базисним. З початку 2012 року споживчий набір включає 335 товарів (послуг)-представників.

Для розрахунку індексу споживчих цін використовуються вагові коефіцієнти - частка споживчих витрат населення на купівлю товарів і послуг за окремими видами товарів (послуг)-представників.

Важливим є розуміння того, що вагові коефіцієнти відображають споживання середнього домогосподарства і не можуть віддзеркалювати ситуацію у конкретному випадку.

Ви маєте можливість розрахувати індекс споживчих цін (індекс інфляції) в Україні та регіонах за обраний Вами період за допомогою калькулятора інфляції.

Обрахунок індексу інфляції за допомогою калькулятора передбачає наступне:

Використовуючи індекс споживчих цін (індекс інфляції) можна перерахувати грошові доходи (провести індексацію грошей) за будь-який період. Детальніше >>

Примітка: одержаний індекс інфляції може дещо відрізнятись від раніше опублікованого за рахунок здійснення калькулювання і округлення результату.